Lasek brzozowy
Lasek brzozowy
Nie zaśmiecamy Ogrodu
Nie zaśmiecamy Ogrodu
Pogoda w Ryni
.
Działkowiec
Działkowiec

Dzień Dziecka 2017

Sobota ,3 czerwca 2017 .

 

Obchody Dnia Dziecka w roku 2017 były naszym małym jubileuszem,

gdyż bawiliśmy wspólnie już po raz 5 .

Jak na jubileusz przystało, całej imprezie towarzyszyła piękna pogoda a zabawy trwały praktycznie cały dzień .

Zaczeliśmy festyn o 10:00 rano a zakończyliśmy go ok godziny 16:00 i nikt w tym czasie się nie nudził.

( oczywiście uczestnicy robili sobie przerwy, na przykład na obiad lub małe co nieco i wracali by kontynuować zabawę 🙂 )

Widoczną różnicą w porównaniu do poprzednich festynów było to, że nasze pociechy szybko dorastają i w sporej liczbie przyszły sobie na festyn bez rodziców czy dziadków.

Widać było , że traktują nasz Plac Zabaw jako swoje miejsce , znają je doskonale i czują sie tam jak u siebie w domu , dlatego też rodzice wielu dzieci zdecydowało się by ich pociechy mogły same wybierać sobie sposób spędzenia czasu w trakcie festynu  , mając jednocześnie pewność, że opieka ze strony organizatorów zapewni odpowiednie bezpieczeństwo ich dzieci .

Bardzo miłe były widoki nowych maluchów, których rodzice przyprowadzili  pierwszy raz i na pewno w przyszłości będą korzystać z atrakcji placu zabaw. Nasz ogród na pewno nie ma problemów demograficznych z wymianą pokoleń :-), te perspektywy są dla naszego Ogrodu  bardzo optymistyczne.

 

https://youtu.be/sKDrz2DDXTs

Oprócz znanych nam już atrakcji jak malowanie buziek ,  przejażdka bryczką czy wizyty strażaków z OSP Załubice , których zawsze mile witamy na naszych festynach , pojawiła się nowa forma rozrywki ,która chyba była strzałem w przysłowiową 10 , czyli wielka zjeżdżalnia !

Dzieci były nią zachwycone i niestrudzenie przez cały dzień oblegały jej ześlizg  , chwilami trzeba było  odczekać na swoją kolej, bo ze względów bezpieczeństwa na górze mogło przebywać maksymalnie ośmioro dzieci.

https://youtu.be/edfMBqOVQ_A

Koordynatorzy festynu zadbali również o możliwość sprawdzenia swojej sprawności , odbyło się wiele konkursów na przykład skakania na skakance czy trafianie do celu strumieniem wody z węża strażackiego.

https://youtu.be/EWY0wIBBuvM

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gościom za aktywny udział w naszym festynie i zapraszamy za rok !