Pogoda w Ryni

Kliknij w obrazek jeśli chcesz przejść do szczegółowej prognozy pogody dla Ryni.

Na terenie Ogrodu
Na terenie Ogrodu

Pamiętaj o innych

Statystyki strony
Dzisiaj Dzisiaj 68
Wczoraj Wczoraj 58
Ten tydzień Ten tydzień 349
Miesiąc Miesiąc 964
Razem Razem 46,140
 
Działkowiec
Działkowiec

Wyniki przeglądu działek – Lipiec 2018

Szanowni Działkowcy,

  Po dokonaniu oględzin ogrodu  Zarząd ROD Rynia wyraża swoje zaniepokojenie wysokością drzew liściastych na niektórych działkach.

Nasz klimat się zmienia, często występują burze połączone z huraganowymi wiatrami, które łamią drzewa jak zapałki co może spowodować duże straty w mieniu.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą do działkowców, na działkach których rosną brzozy, sosny i inne drzewa wysokie na kilka metrów o rozpatrzenie możliwości skrócenia ich do rozmiarów nie zagrażających otoczeniu, przede wszystkim domkom i samochodom, swoim, jak również sąsiadów.

Po ostatniej burzy w końcu czerwca powalone zostały dwie brzozy i odłamała się gałąź sosny powodując szkody jedynie w ogrodzeniach.

Proszę stanąć, podnieść głowę, spojrzeć na wysokość drzew na Waszej i sąsiadów działkach i pomyśleć co by się stały gdyby moja brzoza/sosna została powalona przez wichurę.

Przypominamy, że zgodnie z § 82Regulaminu ROD, PZD nie ponosi odpowiedzialności odszkodowawczej z tytułu strat spowodowanych przez powódź, pożar, gradobicie, suszę, huragan itp. oraz powstałych na skutek kradzieży i dewastacji.

Zarząd ROD Rynia